سه شنبه , آبان ۲۹ ۱۳۹۷
خانه / اخبار / بازشماری آرای انتخابات سنا و فرمانداری در فلوریدای آمریکا آغاز شد

بازشماری آرای انتخابات سنا و فرمانداری در فلوریدای آمریکا آغاز شد


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، در میانه اتهام زنی های مکرر نامزدهای انتخاباتی به یکدیگر در ایالت فلوریدا مقامات این ایالت در نهایت روز شنبه دستور بازشماری آرای انتخاباتی مجلس سنا و فرمانداری این ایالت را صادر کردند.

بدین ترتیب هجده سال پس از تجربه جدالی جنجالی در انتخابات ریاست جمهوری (۲۰۰۰)، بار دیگر ایالت آفتابی آمریکا در کانون منازعات نامزدهای انتخاباتی قرار گرفته است.

طبق دستور مقامات فلوریدا، ۶۷ بخش این ایالت تا اواسط روز شنبه فرصت دارند که مجموع آرای غیررسمی خود را به کمیسیون انتخاباتی این ایالت تسلیم نمایند.

این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «نهادهای برگزار کننده انتخابات در حال بررسی یک رسوایی بزرگ دیگر در خصوص تقلب انتخاباتی در دو حوزه براوارد و پالم بیچ فلوریدا هستند».

این پیام ترامپ ساعاتی پس از آن منتشر شد که ریک اسکات، فرماندار جمهوری ‌خواه ایالت فلوریدا که در انتخابات میان‌ دوره‌ای سنای آمریکا با سناتور دموکرات بیل نلسون رقابت می ‌کرد؛ از ناظر حوزه انتخابیه براوارد شکایت کرد.

بنابر گزارشها، ریک اسکات در انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس سنا از رقیب دموکراتش جلو بود، اما بعد از شمارش آرای براوارد و پالم بیچ نتیجه رقابت را به نلسون واگذار کرد.

منبع ؛ خبرگزاری مهر

قالب وردپرس

درباره ی javadesmaty

همچنین ببینید

سهام آسیایی با ریزش سهام تکنولوژی سقوط کرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز سه‌شنبه، با نگرانی‌های به وجود آمده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *