چهارشنبه , آبان ۳۰ ۱۳۹۷
خانه / اخبار / تشکل مشورتی نمایندگان اهل سنت با رئیس جمهوری لبنان دیدار کرد

تشکل مشورتی نمایندگان اهل سنت با رئیس جمهوری لبنان دیدار کرد


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، میشل عون اعضای هیأتی از تجمع مشورتی نمایندگان اهل سنت پارلمان لبنان را به حضور پذیرفت و در مورد حضور آنها در دولت آینده لبنان با آنها بحث و گفتگو کرد.

عبد الرحیم مراد از نمایندگان اهل سنت شرکت کننده در این دیدار گفت: هدف اصلی از این دیدار مطرح کردن دیدگاه خود در مورد حضور در دولت آینده و آنچه که گره اهل سنت می خوانند، بود.

وی عنوان کرد: تشکل تجمع مشورتی هم اکنون ۶ نماینده در پارلمان دارد و نماینده ۳۰ درصد افکار عمومی اهل سنت لبنان است اما وقتی سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل دولت از اهل سنت می گوید که هیچ فردی را خارج از جریان المستقبل معرفی نخواهد کرد، این امر با همه کارهایی که انجام داده اند، مغایرت دارد.

مراد ادامه داد: شیعیان نامزد شیعه و دروزی ها نامزد دروزی و مسیحیان نامزد مسیحی را معرفی کرده اند و کسی با آن مخالفت نکرده است، پس چرا فقط اهل سنت حضور در دولت آینده را انحصاری می کند و می گوید که کسی را خارج از جریان المستقبل معرفی نخواهد کرد.

این نماینده اهل سنت مجلس لبنان گفت: رئیس جمهور در این دیدار تاکید کرد که تنها دولتی را قبول خواهد کرد که همه پیروز شدگان در انتخابات پارلمانی در آن حضور داشتند باشد.

وی اظهار داشت: ما نماینده یک گروه هستیم و خواهان حضور خود در دولت آینده از طریق یکی از شش عضو خود هستیم و از رئیس جمهور می خواهیم که در این زمینه به ما کمک کند.

منبع ؛ خبرگزاری مهر

قالب وردپرس

درباره ی javadesmaty

همچنین ببینید

دولت تمهیداتی برای جلوگیری از گرانی داشته باشد

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان با تبریک ایام ولادت پیامبر گرامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *