سه شنبه , آبان ۲۹ ۱۳۹۷
خانه / اخبار / وزیر حمل و نقل انگلیس استعفا داد

وزیر حمل و نقل انگلیس استعفا داد


به گزارش خبرگزاری مهر، «جو جانسون» وزیر حمل و نقل انگلیس اعلام کرده که طرح ترزا می باعث دوپاره شدن انگلیس شده است و کشور را در معرض بزرگترین بحران بعد از جنگ جهانی دوم قرار داده است.

تلویزیون دولتی انگلیس در این خصوص اعلام کرده است که: جانسون وزیر حمل و نقل انگلیس در اعتراض به طرح نخست وزیر انگلیس در خصوص چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا موسوم به «طرح چکرز» از سمت خود استعفا کرد.

طرح مورد نظر ترزا می برای خروج از اتحادیه اروپا که به طرح «چکرز» معروف شده، پیش از این نیز با مخالفت چهره‌های محافظه‌کار از جمله «بوریس جانسون»، وزیر خارجه سابق کابینه می مواجه شده بود و برخی از مخالفان با غیرقابل قبول خواندن این طرح، خواستار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون هیچ توافقی شده‌اند.

طرح ترزا می برای خروج از اتحادیه اروپا در حال حاضر از سوی رهبران این اتحادیه نیز با مخالفت‌های روبرو شده و دو طرف هنوز نتوانسته‌اند بر سر دستیابی به یک راه حل مشترک در مورد تعیین وضعیت تجاری واردات و صادرات کالا پس از برگزیت به یک جمع بندی نهایی دست یابند.

طرح خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت، تابستان دو سال پیش در همه‌پرسی رای آورد و در حال حاضر مقام‌های بریتانیا با مقام‌های اتحادیه اروپا در مذاکره اند تا نحوه اجرای این خروج و توافق‌های بعد از آن را تعیین کنند.

قرار است انگلیس از روز ۲۹ مارس، از اتحادیه اروپا خارج شود ولی هنوز مشخص نشده است که پس از آن، رابطه این کشور با اتحادیه اروپا چه‌طور خواهد بود.

منبع ؛ خبرگزاری مهر

قالب وردپرس

درباره ی javadesmaty

همچنین ببینید

پاکستان کاردار سفارت آمریکا را احضار کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه پاکستان، وزارت خارجه پاکستان «پال جونز» کاردار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *