دوشنبه , آذر ۱۹ ۱۳۹۷
خانه / اخبار / اسرای جنگ یمن اتباع سعودی و خارجی هستند/سند عدم حضور ایران در یمن

اسرای جنگ یمن اتباع سعودی و خارجی هستند/سند عدم حضور ایران در یمن


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «عبدالملک عجری» از رهبران جنبش انصارالله یمن در خصوص تبادل اسراء و بازداشت شدگان تصریح کرد که «تمام بازداشت شدگان تحت کنترل ما اتباع عربستان سعودی یا اتباع خارجی هستند. هیچ تبعه ایرانی در یمن وجود ندارد و این نشاندهنده عدم حضور ایران در یمن است».

عبدالملک عجری در عین حال متذکر شد که توافق حاصله میان دولت مستعفی یمن و گروههای مبارز حوثی برای تبادل بازداشت شدگان و اسرای جنگی، اسرایی را که هم اکنون در زندانهای عربستان سعودی و امارات متحده عربی بسر می برند، شامل می شود.

عجری همچنین در مورد پیشنهاد جنبش انصار الله یمن برای اجرای بازرسیهای امنیتی از هواپیماهای عازم به فرودگاه صنعاء در شهر امان، پایتخت اردن گفت: «ما برای حل و فصل موضوع مربوط به فرودگاه صنعاء چهار گزینه را پیشنهاد کرده ایم. برای مثال، قبل از فرود هواپیما در صنعاء، ما مخالف بازرسی آن در شهر امان پایتخت اردن نیستیم».

این اظهارنظر در حالی مطرح شد که روز جمعه، «عبدالعزیز جباری» مشاور رئیس جمهور دولت مستعفی یمن و عضو هیأت نمایندگی این دولت برای شرکت در مذاکرات صلح در سوئد به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که اگر حوثی ها از فرودگاه صنعاء خارج شوند و مقامات بتوانند هواپیماها را بازرسی کنند، دولت مستعفی یمن برای بازگشایی این فرودگاه آمادگی دارد.

گفتنی است که فرودگاه صنعاء ظرف دوسال گذشته به دلیل جنگ داخلی یمن تعطیل شده است.

منبع ؛ خبرگزاری مهر

قالب وردپرس

درباره ی javadesmaty

همچنین ببینید

رئیس جدید سازمان نظام مهندسی کشاورزی منصوب شد

به گزارش خبرنگار مهر، حسن روحانی روز گذشته ۱۷ آذر ۱۳۹۷ با صدور حکمی شاهرخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *