دوشنبه , آذر ۱۹ ۱۳۹۷
خانه / اخبار / شکست قطعنامه آمریکا، بیانگر مشروعیت مقاومت ملت فلسطین است

شکست قطعنامه آمریکا، بیانگر مشروعیت مقاومت ملت فلسطین است


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که شکست قطعنامه آمریکا در محکومیت مقاومت فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل، دستاوردی بزرگ و مهم برای ملت فلسطین و تمامی کشورهای دوست و حامی آن است.

اسماعیل هنیه امروز جمعه تصریح کرد که این دستاورد سیاسی برای ملت و مقاومت فلسطین بیانگر مشروعیت مبارزات ما و شکست دشمن در همراه ساختن جامعه جهانی با سیاست های تجاوزگرانه خود است. وی تاکید کرد که تروریست حقیقی، رژیم اشغالگر صهیونیستی است که سرزمین و مقدسات ما را غصب کرده است.

هنیه اشاره کرد که وجدان بیدار جهانیان موجب شکست قطعنامه آمریکایی علیه حماس و مقاومت فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل شد. وی از تمامی کشورهایی که موضعی ثابت در قبال سیاست های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده و با روایت های دروغین این رژیم مقابله کرده و در مقابل جانبداری علنی آمریکا از این رژیم ایستادند، تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین از کشورهای اسلامی و عربی که از ملت فلسطین پشتیبانی کرده و طی روزهای اخیر برای شکست قطعنامه آمریکا تلاش کردند، تشکر کرد.

اسماعیل هنیه جانبداری برخی کشورها از رژیم غاصب صهیونیستی و تجاوزات این رژیم اعم از شهرک سازی، یهودی سازی، محاصره و بازداشت هزاران شهروند فلسطینی را محکوم کرد.

دولت آمریکا که طی روزهای اخیر قطعنامه ای را برای محکومیت حماس و دیگر گروه های مقاومت فلسطین به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه داده بود، در نهایت شکست بزرگ دیگری را در این نهاد بین المللی متحمل شد و این قطعنامه نتوانست آرای لازم (دو سوم آرا) را کسب کرده و به تصویب نهایی برسد.

منبع ؛ خبرگزاری مهر

قالب وردپرس

درباره ی javadesmaty

همچنین ببینید

رئیس جدید سازمان نظام مهندسی کشاورزی منصوب شد

به گزارش خبرنگار مهر، حسن روحانی روز گذشته ۱۷ آذر ۱۳۹۷ با صدور حکمی شاهرخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *