یکشنبه , آذر ۱۸ ۱۳۹۷
خانه / اخبار / واکنش حماس به شکست قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه فلسطین

واکنش حماس به شکست قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه فلسطین


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی حماس اعلام کرد که طی روزهای اخیر به دقت پیگیر تحرکات و تلاش‌های نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل به منظور محکومیت مقاومت فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل بود.

جنبش حماس طی بیانیه ای تاکید کرد که تروریست حقیقی که باید از سوی همگان محکوم شود، رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

این جنبش تداوم اشغال فلسطین، کوچاندن میلیون ها فلسطینی از شهر و دیار خود، ارتکاب انواع و اقسام جنایت علیه فلسطینیان، غارت و چپاول اموال و املاک آنها، یهودی سازی قدس، شهرک سازی در اراضی اشغالی و محروم کردن آوارگان فلسطینی از بازگشت به سرزمین اصلی خود را به شدت محکوم کرد.

جنبش حماس از تمامی کشورهایی که در برابر قطعنامه آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل ایستاده و به آن رای مخالف دادند و از مقاومت و ملت فلسطین و مسئله عادلانه آن حمایت کردند، تقدیر و تشکر کرد.

این جنبش همچنین از کشورهایی که در کنار آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستاده و به این قطعنامه رای موافق دادند، خواست در مواضع و سیاست های خود تجدید نظر کنند و این اشتباه تاریخی و خطرناک خود در حق ملت مظلوم فلسطین را تصحیح کنند.

در این بیانیه آمده است که شکست آمریکا در تصویب قطعنامه مدنظر خود پیروزی بزرگی برای حقوق ملت فلسطین، کشورهای اسلامی و عربی، تمامی آزادگان و دوستداران ملت فلسطین در سراسر جهان و شکستی بزرگ برای سیاست های استعمارگرانه و زورگویی هایی آمریکا در منطقه است.

حماس تاکید کرد که اقدامات مذبوحانه آمریکا و تلاش های آن برای سوءاستفاده از کشورهای عضو سازمان ملل، تلاشی نافرجام برای تحریف حقایق و نشان دادن مجرم و جنایتکار واقعی به عنوان قربانی و تحمیل قانونی جدید مبتنی بر سله گری، هرج و مرج و قانون جنگل است.

این جنبش بیان کرد که مقاومت در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی با تمامی شیوه های آن حقی مشروع و محفوظ برای ملت فلسطین است که تمامی ادیان آسمانی و قوانین بین المللی بر آن تاکید دارند و اقدامات و تحرکات آمریکا علیه مقاومت فلسطین به هیچ وجه نمی تواند موجب تغییر و تحریف حقایق شود.

حماس افزود که اینگونه اقدامات و سیاست های آمریکا هرگز نمی تواند ملت فلسطین را از تلاش برای دستیابی به حقوق خود و دفاع از آن و در راس آن حق مقاومت در برابر رژیم اشغالگر بازدارد.

لازم به ذکر است که قطعنامه آمریکا در محکومیت حماس و دیگر گروه های مقاومت فلسطین در نهایت به رای گذاشته شد و به منظور تصویب نهایی باید دو سوم کشورها به آن رای موافق می دادند اما در نهایت این قطعنامه ۸۷ رای موافق، ۵۷ رای مخالف و ۳۳ رای ممتنع گرفت و شکست خورد.

جنبش حماس شکست قطعنامه آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل را سیلی محکمی به دولت آمریکا دانست.

منبع ؛ خبرگزاری مهر

قالب وردپرس

درباره ی javadesmaty

همچنین ببینید

شأن ملت وضعیت کنونی نیست/ موانع ما داخلی است

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی عصر امروز به مناسبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *